Google introduceert door HTC geproduceerde tablet Nexus 9 
15 oktober 2014 21:11:58, door Robert Hagen,
Naast de phablet Nexus 6 heeft Google vandaag ook nog een Nexus-tablet geïntroduceerd: de door HTC geproduceerde Nexus 9. Zoals de naam wellicht al doet vermoeden, is deze voorzien van een 9 inch (8,9 om precies te zien) scherm. Dit met Gorilla Glass 3 beschermde display heeft een resolutie van 2.048 x 1.536 pixels, hetgeen neerkomt op een enigszins teleurstellende pixeldichtheid van 281 ppi.
De Nexus 9 zal in verschillende uitvoeringen verkrijgbaar zijn, met of zonder 4G LTE en met 16 of 32 GB opslagcapaciteit. Het apparaat draait op Android 5.0 Lollipop en is uitgerust met een 64-bit 2,3 GHz dual-core NVIDIA K1-chipset en 2 GB werkgeheugen. Er zit een 8 megapixel camera op met BSI-sensor en f/2.4-lens, waardoor je er foto's van redelijke kwaliteit mee zou moeten kunnen maken.
De 7,9 mm dikke tablet biedt verder een 1,6 megapixel camera aan de voorkant, dual-band Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, BoomSound stereoluidsprekers en een accu met een capaciteit van 6.700 mAh.
De Nexus 9 is vanaf 9 november verkrijgbaar en de prijzen variëren in de Verenigde Staten van 399 (16 GB en alleen Wi-Fi) tot 599 dollar (32 GB en LTE).
Zie ook: Pixel Slate is Googles eerste Chrome OS-tablet (video) 'HTC produceert Nexus 9-tablet' Google komt met SDK voor Project Tango-tablet Google doneert 17.000 Nexus tablets aan slachtoffers orkaan Sandy 'Google en ASUS komen in juli met nieuwe Nexus 7-tablet'
|