Home
nieuws reviews forum webwinkels contact
blog-weergavecompacte weergave  rss-feed  Twitter  Facebook

Apple stijgt naar tweede plaats op mondiale ranglijst meest waardevolle merken

Geschreven op donderdag 4 oktober 2012 13:00:30, door Robert Hagen

Apple is naar de tweede plaats gestegen op de ranglijst van de meest waardevolle merken ter wereld, samengesteld door Interbrands. De fabrikant van onder meer de iPhone moet alleen Coca-Cola nog boven zich dulden. Twee jaar geleden stond Apple nog op de 17de plaats en vorig jaar werd voor het eerst de top-10 gehaald. De waarde van Apple wordt momenteel geschat op 76,5 miljard dollar. Apple is overigens niet het enige technologiebedrijf in de top van de lijst.

Na Coca-Cola en Apple volgen IBM, Google en Microsoft. De top-5 wordt dus bijna volledig gedomineerd door technologiebedrijven, die ook maar liefst de helft van de top-20 innemen. Over het algemeen kan gezegd worden dat het goed gaat met technologiebedrijven, maar toch heeft een van die bedrijven de grootste daling in de lijst laten zien. RIM, fabrikant van de BlackBerry, verloor 39 procent van zijn waarde en zakte naar de 93ste plaats.

Interbrands heeft een verklaring voor het enorme succes van Apple. "Maar weinig bedrijven spreken zo tot onze verbeelding, hebben tot zoveel toewijding geïnspireerd en onze manier van leven veranderd als Apple", stelt Interbrands. "We kunnen aannemen dat het de producten zijn die Apple groot maken, maar eigenlijk is het een bepaalde manier van denken, zijn het bepaalde waarden en een onmiskenbare menselijk touch die alles wat Apple doet uniek maken - en dat is waarom onze binding met het merk de commercie overtijgt."




[Electronista]


vorige artikel | volgende artikel

zie ook Zie ook:

'Apple test 1,5 inch OLED-touchscreen voor smartwatch'
'Apple zet processorleverancier Samsung aan de kant'
Apple opnieuw uitgeroepen tot 'meest bewonderde bedrijf'
'Apple heeft 100 man op 'iWatch'-project gezet'
'Apple experimenteert met op iOS draaiend horloge' (update)
'Den Haag krijgt gigantische Apple Store'


reacties Reacties op dit artikel (5):
 
Erwinus• 05.10.2012 02:48 +1 citeer bericht

Wat gek, bij mij niet.
137/200 punten
brons met 2 strepen
profiel
reacties 330
Lid sinds:
25-01-10
 
Mic92• 05.10.2012 11:03 citeer bericht

Woow dat is raar! Bij mij dus ook niet nee
 
Arjen• 05.10.2012 14:20 citeer bericht

Erg vreemd, bij mij is Apple juist drastisch gedaald.
 
Janine• 10.10.2012 13:22 citeer bericht

Ik heb juist het idee dat de magie van Apple aan het afnemen is. Ook als je de klachten hoort omtrent de Iphone 5. Ik heb een sim only internet abonnement via www.simonlymetinternet.nl en ben eerlijk gezegd geschrokken van de schandalige prijzen voor losse toestellen. Daar krijg je die miljarden waarde van.
 
Maria• 10.10.2012 15:14 citeer bericht

Interbrands is zeker een Amerikaanse club.

De nummers 1 t'm 8 zijn allemaal Amerikaanse bedrijven.

Genral Electric (GE) meer dan Samsung...

Laat mij niet lachen.

Reageer

Wanneer je reageert, dien je je aan de regels te houden. Je kunt je ook aanmelden, dan hoef je geen codes meer in te vullen en je kunt je berichten wijzigen.

Naam
Bericht
Wink Smile Sad Neutral Worship
Shocked Frown Confused Big grin Angry
Cool Laughing Mad Whistling Nerd
Razz Embarassed Crying or Very sad Yawn Thumbs up
Evil or Very Mad Drool Rolling Eyes Clap Thumbs down
help
Vul onderstaande cijfercode in om een reactie te kunnen plaatsen (voorbeeld: twee een drie vier = 2134):

een drie zes zes


Meer nieuws  Laatste nieuws

23-05HTC kondigt smartphone Desire 600 aan 0
21-05EA kondigt FIFA 14 en andere games aan voor Xbox One0
21-05Microsoft onthult nieuwe gameconsole Xbox One (video)0
21-05'Apple test 1,5 inch OLED-touchscreen voor smartwatch'1
20-05Sony toont PlayStation 4 in YouTube-filmpje (video)0
10-05Nieuwe mp3-speler iriver kost duizend euro (video)3
08-05Manchester City biedt fans live videodiensten in stadion1
07-05Full HD smartphone Vivo Xplay is met één hand te bedienen0
 
home
 
Inloggen
[Registreer]

naam

wachtwoord
onthouden


mobiele telefoons tabletcomputers games en consoles digitale camera's en camcorders laptops en netbooks audio-apparatuur

televisies opslag-apparatuur mp3-spelers auto's en navigatiesystemen accessoires overig


Trending topics


YouTube Playlist

Laatste reviews/vragen


Forum


Events

Nederland  Nationale AV Dagen6-7apr2013
Verenigde Staten  E311-13jun2013
Duitsland  IFA Berlijn6-11sep2013
Verenigde Staten  CES7-10jan2014

Terug in de tijd...

Logitech Alto-toetsenbord voor laptops
Logitech Alto-toetsenbord voor laptopsDe nieuwste laptops zijn tegenwoordig zo krachtig dat ze makkelijk een desktop-pc kunnen vervangen. Het is alleen niet echt prettig om er langdurig mee te werken, ondanks dat je er allerlei standaarden en een extra toetsenbord bij kunt kopen. Logitech komt daarom nu met de Alto, een toetsenbord en laptopstandaard in-een. »

We like...

Engadget
Gizmodo
The Verge
Dvice
Tech Radar
Electronista
OhGizmo!
Headliner.nl

 

GADGETZONE

Gadgetzone is een weblog met actueel nieuws over onder meer gadgets, smartphones, technologie, elektronica, innovatie, auto's, games en design.



TIPS

Heb je een goede nieuwstip voor Gadgetzone of heb je een suggestie voor verbetering van de website, maak dan gerust gebruik van onze contactpagina!

VACATURES

Ben je geïnteresseerd in gadgets en nieuwe technologie en lijkt het je leuk om hierover nieuwsberichten te schrijven op Gadgetzone? Kijk dan even hier.

© 2005-2013

Algemene voorwaarden
RSS-feed

gadgetzone.nl
gadgetzone.be
gadgetzone.mobi
















SOCIAL MEDIA

Twitter Facebook