Google introduceerde dinsdag de langverwachte Nexus One, ook wel bekend als de Google Phone. Het toestel, dat draait op het splinternieuwe Android 2.1, wordt geproduceerd door HTC en is onder meer voorzien van een 3,7 inch AMOLED-touchscreen, een 1GHz Snapdragon-processor, GPS, kompas, accelerometer, diverse sensoren en een 5 megapixel camera met LED-flitser.
De Nexus One is 11,5mm dik en uitgerust met 512MB RAM, 512MB ROM, een 4GB geheugenkaart (uitbereidbaar tot 32GB), een 3,5 mm koptelefoonaansluiting, een trackball en een driekleurig LED-lampje dat je waarschuwt als je nieuwe sms'jes, e-mails of chatberichten binnen hebt gekregen.
Uiteraard wordt de Nexus One geleverd met de bekende Google-applicaties als Google Maps Navigation en de Android Market, maar het toestel heeft ook enkele nieuwe features. Zo ondersteunt het apparaat stemherkenning voor toepassingen als sms, instant messaging, Twitter, Facebook, e-mail, navigatie en de Google-zoekmachine. Ook biedt de Nexus One dynamische en interactieve 'live wallpapers' en een functie waarmee je zelfgemaakte 'hi-res' mpeg4-video's direct kunt uploaden naar YouTube.
De Nexus One is voorlopig alleen SIM-lockvrij verkrijgbaar via www.google.com/phone en wordt alleen geleverd aan klanten in de VS, Groot-Brittannië, Singapore en Hong Kong. De prijs is 529 dollar. In de VS kun je de Nexus One ook kopen in combinatie met een 2-jarige abonnement bij T-Mobile. De prijs is dan 179 dollar. Verwacht wordt dat de Nexus One rond het voorjaar in Europa geleverd gaat worden via provider Vodafone. Bij het bestellen kun je overigens aangeven of je op de achterkant een persoonlijk tekstje wilt laten graveren.
Heb een HTC Diamond Touch, een HTC Hero, HTC Pro allen (behalve de Hero) van de baas en heb het weer ingeruild voor een Nokia 6830, HP mini en een iPhone 3G.
HTC is gewoon rommel ik hoef het niet weer, Android is een OS met potentie ondanks de schil van HTC over Android op mijn Hero was het prettig mee te werken.
EDD(06.01.2010 20:54)
0
HTC is de shit!! Deal with it. Apple homo´s
Jager(07.01.2010 02:53)
0
!! Doe mij maar de motorola droid(usa) Milestone (eu)!!!
Moderne techniek in een oud jasje Misschien herinner je ze nog wel, de eerste draadloze telefoons. Zo groot dat je er een speciale tas voor nodig had en met het gewicht van een pasgeboren kind. Een van die eerste gsm's (hoewel, dat netwerk bestond toen ook nog niet) was de Motorola DynaTac. »
Gadgetzone Gadgetzone is een weblog met actueel nieuws over gadgets, elektronica, auto's, innovatie, games, design en technologie.
Tips Heb je een goede tip voor Gadgetzone of heb je een suggestie voor verbetering van de website, stuur ons dan gerust een mailtje!
Bloggers gezocht Lijkt het je leuk om nieuwsberichten te schrijven voor Gadgetzone? Stuur ons een mailtje en we nemen zo snel mogelijk contact met je op!